X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

افزایش 80 میلیون تنی تولید فولاد داخلی

یکشنبه 14 مرداد 1397 ساعت 15:51

به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد، افزایش ۸۰ میلیون تنی تولید فولاد در کشور بیانگر تلاش بی وقفه مهندسان و متخصصان کشور است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این رشد افزود: ظرفیت تولید فولاد از ۱۲۲ به ۲۰۰ میلیون تن رسیده که بسیار امید بخش می باشد. 

محمد شریعتمداری در ادامه تصریح کرد: امروزه ما در تولید آهن اسفنجی نیز حرف اول را می زنیم بطوری که ۱۱۰ میلیون تن زنجیره فولاد با عملکرد ۷۰ درصد در دست اجرا است. هم اکنون مقدمات آغاز بهره برداری از احداث کارخانه کنسانتره سازی مجتمع ذوب آهن جنوب شرق فراهم است و این موضوع برای صنعت فولاد کشور بسیار مهم می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: کار در بخش خصوصی که دقت و کیفیت سر لوحه آن است بسیار ارزان تر از کار در دولت است و من در واگذاری امور به بخش غیردولتی مشتاق تر هستم مگر آنکه بخش غیردولتی به دلیل محرومیت منطقه ریسک بالایی داشته باشد! بنابراین باید زمینه فعالیت در بخش های مختلف فراهم شود.

شریعتمداری با تقدیر از تلاش های بی وقفه مهندسان کشور بیان کرد: رسیدن به اهداف بزرگتر و افزایش تولید فولاد در ظرفیت های بالاتر نیازمند اراده ای قوی و تلاش متخصصان این بخش می باشد. کارخانه گندله سازی ذوب آهن جنوب شرق نیز می تواند در این مسیر کمک زیادی به صنعت فولاد کند. این بخش در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و با ظرفیت یک میلیون تنی توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

معاون وزیر صنعت و معدن نیز تصریح کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی و فشارهای بین المللی روزهای سختی برای تولیدکنندگان سپری می شود اما این اتفاقات خوبی که در صنعت فولاد رخ داده است را نباید فراموش کنیم زیرا افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور موجب صعود رتبه ی جهانی ایران می شود.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.